Poniedziałek początek upałów.

Rozpoczynamy tydzień upalnych dni, dzisiaj spodziewamy się 🌡 temperatury maksymalnej około 32°C. Wilgotność malejąca, obecnie 60% – najniższy stan osiągnie ok godziny 17:00. Ciśnienie 1022hPa z lekko zmienną tendencją, do wtorku utrzyma się powyżej 1020hPa. Wiatr 🌬 wschodni 6 km/h z możliwymi porywami do 11 km/h. Cały dzień praktycznie bezchmurnie ☀️ i z bardzo dużą ilością słońca. Noc 🌙 z najniższą temperaturą ok 20°C oraz wiatrem 16 km/h w porywach do 24 km/h. Warunki biometeo niestety nadal są niekorzystne. W godzinach popołudniowych i nocnych istnieje bardzo niewielkie ryzyko pojawienia się ⚡ burz i przelotnych opadów ⛈ deszczu. Zbyt mała wilgotność w troposferze nie będzie jednak sprzyjała rozwojowi konwekcji. W trakcie przechodzenia izolowanych komórek burzowych możliwe porywy wiatru 🌪 do 90 km/h oraz opady gradu o średnicy do 2 cm.

Cały czas obserwujemy sytuację i będziemy Państwa na bieżąco informować. W razie potrzeby będziemy wydawać stosowne komunikaty 🚨 ostrzegawcze na naszym fanpage’u oraz w naszej aplikacji 📲 mobilnej, do której pobrania gorąco Państwa zachęcamy.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Pogoda & Radar, aplikacja Windy, biometeo pogodynka.pl

Grafiki do tej prognozy znajdują się w poście na naszym Facebook, czekamy tam na wasze wiadomości i komentarze – Zapraszamy 👋👀👉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *