🚨Komunikat specjalny ⚠️ potrzebna pomoc🚨

🚨Komunikat specjalny⚠️ – potrzebna pomoc w walce o czyste powietrze, prosimy udostępniać, będziemy wdzięczni za przeczytanie całości!⚠️

Wszystkich, którzy mają dość dymu w powietrzu i chcą nas wesprzeć, prosimy o przybycie jutro tj. 24.10.2019 w godzinach 🕟 ok. 16:30 – 17:00 na sesję Rady Miejskiej, gdzie będziemy mieli szanse na wprowadzenie uchwały poprawiającej czystość powietrza w naszej okolicy. Szczegóły poniżej, będziemy wdzięczni za zapoznanie się i za każde udostępnienie czy osobę, która zdecyduje się nam kibicować osobiście!🚶‍♂️🚶‍♀️👨‍👩‍👧‍👦👍

Zapraszamy na nasze Facebookowe profile:

Alert Mosina https://facebook.com/alertmosina/

Mosiński Alarm Smogowy
https://facebook.com/MosinskiAlarmSmogowy/

Jak się dowiedzieliśmy, duża ilość radnych jest przeciwna 👎 wprowadzeniu uchwały dotyczącej poprawy jakości powietrza przez określenie sposobu prawidłowego palenia w piecu. Wspomniana poprawka, w żadnym wypadku nie naraża mieszkańców na dodatkowe 💰 koszty związane z wymianą urządzeń grzewczych, czy zakupem innych paliw do ogrzewania swoich gospodarstw. Uchwała dotyczy określenia i egzekwowania prawidłowego użytkowania i spalania w posiadanych już przez mieszkańców piecach.

Metoda nazywa się „Spalanie Współprądowe” i jej wykorzystanie jest możliwe praktycznie w każdym gospodarstwie. Zastosowanie metody mocno ogranicza emisję szkodliwych związków do atmosfery i przyczynia się do oszczędności i zwiększenia wydajności posiadanych piecy. Od dłuższego czasu w naszej gminie prowadzone były liczne pokazy dotyczące opisywanego sposobu, a ostatnio udało się zebrać prawie 1000 podpisów od osób zainteresowanych wspieraniem tej inicjatywy.

Szkoda byłoby zmarnować trud pracy włożony w poprawę warunków naszego otoczenia i zdrowia. Wiele osób zadaje pytania dotyczące ilości osób walczących ze Smogiem. Pojawiają się też wątpliwości czy te działania odniosą pozytywny skutek. SMOG = TRUCIZNA – oddychamy tym my, nasze dzieci i bliscy. Czy pozwalamy naszym dzieciom palić papierosy? Nie! Jednak pozwalając im oddychać SMOGIEM to tak samo, jak godzilibyśmy się na wypalenie co najmniej paczki papierosów dziennie. Wszystkich, którzy nie wierzą lub mają wątpliwości, również gorąco zapraszamy w imieniu Mosińskiego Alarmu Smogowego i Alertu Mosina. Przyjdźcie i przekonajcie się, że jest nas wielu!

Wierzymy, że w nas wszystkich drzemie wielka siła, dzięki której poprawimy jakość naszego życia, a sam cel zostanie osiągnięty bez narażania innych na straty. Zajmijmy się tym Teraz⚠️, bo jesli nie teraz to kiedy?

Plakat informacyjny.

Obrazek pokazuje prawidłowe i nieprawidłowe rozpalanie w piecu.