Niedziela z przewagą słońca, w nocy chłodno i mgliście.

Temperatura 🌡: 8°C / Noc ok 1°C,
Wilgotność: 76%,
Ciśnienie: 1017 hPa rosnące,
Wiatr: zachodnio-północny 4 km/h w porywach do 8 km/h,
Biometeo: pomiędzy obojętnymi a niekorzystnymi 😶/😴.

Wielka radość gości na naszych twarzach 😁, gdy nasze wcześniejsze prognozy pogody się sprawdzają. Od dłuższego czasu staramy się je prezentować z jednodniowym wyprzedzeniem, a kolejnego dnia zamieszczamy dokładniejszy opis z uwzględnieniem ewentualnych zmian i prognozą na dzień następny. Wydaje nam się, że jest to najlepsza forma prezentowania danych meteo, co prawda moglibyśmy prezentować je z większym wyprzedzeniem, ale niestety takie prognozy często ulegają zmianie i nie sprawdzają się. Tę kwestię pozostawiamy Państwu do oceny 🤔😀.

Dzisiaj na niebie przewaga ☀️ słońca, na obrazie radowym zauważyć można prawie całą Polskę z pełnym ☁️☁️ zachmurzeniem. W południowo-wschodniej części kraju dominuje front 🌧 deszczowy. My mamy szczęście znajdować się w małym obszarze bez zachmurzenia i opadów 😀. Późnym popołudniem i wieczorem spodziewamy się ☁️☀️☁️🌙 zmiennego zachmurzenia, a temperatura spadnie do ok 🌡5°C. W nocy temperatura minimalna osiągnie ok. 1°C, nadal istnieją szanse na pojawienie się 🌫 mgieł, jednak będą one słabsze niż wcześniej spodziewane. Wszystkich kierowców parkujących auta pod chmurką informujemy, że nad ranem może pojawić się konieczność rozmrażania szyb ❄🚗 w pojazdach.

Poniedziałek zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami 🌤, szanse na opady bardzo małe ok. 15%. Temperatura w ciągu dnia 🌡8°C, a w nocy ok 🌡2°C. Pierwsze opady 🌧 deszczu mogą pojawić się od wtorku, jednak więcej szczegółów na ten temat przedstawimy w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl