Poniedziałek podsumowanie. Prognoza na wtorek, w nocy może być niebezpiecznie!

Sytuacja obecna:

Temperatura 🌡: 6°C w nocy spadnie do 2°C,

Wilgotność: 70%,

Ciśnienie: 1006 hPa rosnące,

Wiatr 🌬: południowo-zachodni 8 km/h w porywach do 23 km/h,

Biometeo: niekorzystne 😴.

Poniedziałek od rana z czystym ☀️ niebem i temperaturą maksymalną ok.🌡9°C. Po południu pojawiło się zmienne zachmurzenie z licznymi 🌤 przejaśnieniami, a cały dzień upłynął bezdeszczowo. Wiatr 🌬 od 10 km/h z porywami do 22 km/h, wiało i nadal wieje z kierunku południowo-zachodniego. Na obrazie radarowym widać fronty deszczowe, które miały zawitać do nas w godzinach wieczornych. Obecnie opadów 🌧 deszczu spodziewamy się w nocy, jednak nie powinny one być silne i długotrwałe. Temperatura minimalna ok. 🌡2°C odczuwalnie będzie zimniej 🥶 a wiatr zmieni swój kierunek na zachodni i północno-zachodni.

Wtorek jako kolejny dzień z czystym niebem i przewagą ☀️ słońca. Istnieje możliwość pojawienia się zmiennego zachmurzenia 🌤 z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie tylko 🌡4°C, a ze względu na wiatr odczuwalnie będzie niższa 🥶. Powieje 🌬 głównie z kierunku północno-zachodniego z prędkością od 9 km/h w porywach do ok. 30 km/h. Noc z możliwym przymrozkiem do ok.🌡-4°C❄, bez spodziewanych opadów deszczu.

UWAGA ⚠️ według wstępnych prognoz, jutro od wieczora mogą pojawiać się silne mgły, które utrzymają się do godzin porannych. 🚨 Ze względu na przymrozki mgła może osiadać na drogach ❄, powodując zagrożenie powstawania śliskich miejsc. W przypadku faktycznego wystąpienia 🚨 opisywanych zdarzeń, zalecamy wszystkim 🚙🚶‍♂️ zachowanie ostrożności ⚠️. Więcej szczegółów i prognozę na środę przedstawimy już jutro 🌙. Zapraszamy!!! 😁

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl