Sytuacja pogodowa do końca dnia i prognoza na piątek. Zapowiadamy zmiany w Alercie Mosina, szczegóły podamy w osobnym wpisie.

Dziś w ciągu dnia mieliśmy do czynienia ze zmiennym zachmurzeniem, opadami deszczu oraz wiatrem, który miejscami był silny i porywisty. Maksymalne zarejestrowane porywy wynosiły ok. 80 km/h. Przez cały czas panują niekorzystne warunki biometeo. Obecna sytuacja w miarę upływu czasu powinna się uspokajać. Spoglądając na aktualne obrazy radarowe, od wieczora aż do północy spodziewamy się czystego nieba bez opadów. Niestety będzie nadal wietrznie, powieje z kierunku zachodniego od 15 do 22 km/h porywach przekraczających 40 km/h ⚠️ Ciśnienie 1007 hPa stałe, aktualna temperatura wynosi 8,5°C, odczuwalnie ok. 6°C w nocy osiągnie minimalnie 3°C. Po północy ponownie pojawi się zmienne zachmurzenie bez opadów, a wiatr osłabnie w porywach max. do 34 km/h.

Piątek w dalszym ciągu z zagrożeniem pojawiania się silnego wiatru ⚠️‼ Od rana ze zmiennym zachmurzeniem, możliwymi przejaśnieniami i szansą na przelotne opady. Ryzyko występowania opadów mieści się w granicach od 20% do 40%. Wiatr zachodni i południowo-zachodni od 27 do 34 km/h z maksymalnymi porywami 🚨 przekraczającymi 85 km/h. Zalecamy zachowanie ostrożności, prosimy powiadomić innych o możliwym zagrożeniu ⚠️‼🚨 Po południu szanse występowania opadów deszczu wzrosną max. do 60%. Ciśnienie 1010 hPa stałe, wieczorem zacznie wzrastać, temperatura max. w ciągu dnia 9°C. Warunki biometeo w dalszym ciągu niekorzystne. Noc bez opadów z szansą na pojawienie się czystego nieba. W dalszym ciągu wietrznie w porywach do 58 km/h temperatura spadnie do 0°C, możliwe lokalne ❄⚠️ przymrozki ok -1°C.

Sobota chłodniejsza ok. 6°C ze słabszym wiatrem, możliwą przewagą słońca i bez opadów. Uwaga ⚠️🚨 w nocy z soboty na niedzielę możliwe przymrozki ❄ -3°C. Więcej szczegółów podamy w kolejnej prognozie.

O zmianach w Alercie Mosina poinformujemy Państwa w następnym komunikacie w późniejszych godzinach.

Źródła: ICM UM meteo.pl. aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl