Środa z przewagą słońca bez opadów, kolejne dni ze zmiennym zachmurzeniem szczegóły w prognozie.

Środa w ciągu dnia słonecznie z czystym i bezchmurnym niebem bez opadów. Maksymalna temperatura 9°C, ciśnienie 1019 hPa malejące. Warunki biometeo obojętne później ulegną zmianie na niekorzystne. Wiatr zachodni i południowo-zachodni od 11 do 21 km/h w porywach przekraczających 40 km/h. Wieczorem spodziewamy się większego zachmurzenia z możliwymi przejaśnieniami. Noc spokojna minimalna temperatura wyniesie ok 1°C, odczuwalnie może spaść poniżej 0°C, nad ranem możliwe przymrozki. Wiatr spokojniejszy od 12 do 14 km/h w porywach do 28 km/h.

Czwartek ze zmiennym zachmurzeniem i możliwymi przejaśnieniami. Szanse na opady małe wyniosą ok. 10%, w przypadku ich występowania spodziewamy się głównie przelotnych opadów deszczu. Wg aktualnych danych temperatura maksymalna może przekroczyć 10°C. Wiatr w dalszym ciągu południowo-zachodni od 18 do 20 km/h w porywach dochodzących do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne 1014 hPa malejące, w nocy wyniesie minimalnie 1005 hPa i zacznie wzrastać. Warunki biometeo będą niestety niekorzystne. Noc z pełnym zachmurzeniem i wiatrem w porywach do 40 km/h. Temperatura minimalna ok. 5°C ze względu na wiatr odczuwalnie może wynosić 0°C. Nad ranem z czwartku na piątek możliwe słabe opady i przygruntowe przymrozki. Zalecamy zachowanie ostrożności.

Do końca tygodnia zmienna pogoda z 20% szansą na opady. W sobotę w nocy możliwe przymrozki -2°C. W przyszłym tygodniu we wtorek spodziewamy się nawet 20°C.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl