Nowy tydzień zapowiada się ciepło, słonecznie i bez przymrozków.

Pomimo zapowiadającego się pogodnego i ciepłego tygodnia, przypominamy o rozprzestrzeniającym się w naszym kraju wirusie 😷 SARS-CoV-2. W związku z tym zalecamy stosować się do wszystkich 📢 zasad i ograniczeń wydanych w celu zatrzymania 🛑 rozprzestrzeniania się wirusa. Wierzymy, że dzięki temu uda się zatrzymać pandemię COVID-19. Zespół Alert Mosina #zostajewdomu i zaleca wszystkim #zostanwdomu.

Prognoza:
Poniedziałek już od rana z czystym niebem i zdecydowaną przewagą słońca. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie ok. 20°C. Ciśnienie atmosferyczne z będzie wahać się pomiędzy 1026 hPa a 1028 hPa, wieczorem zacznie wzrastać. Warunki biometeo w dzień obojętne wieczorem ulegną zmianie na korzystne. Wiatr południowo-wschodni od 13 km/h do 19 km/h w porywach do 31 km/h. Między godzinami 14:00 a 21:00 porywy wiatru mogą być silniejsze do 41 km/h. Wieczorem i w nocy spokojnie z bezchmurnym niebem. Temperatura minimalna osiągnie ok. 5°C. Wiatr od 12 km/h do 16 km/h w porywach max. 29 km/h.

Wtorek podobnie jak poniedziałek z przewagą słońca i czystego nieba. Temperatura maksymalna ok. 22°C. Ciśnienie atmosferyczne 1030 hPa z tendencją rosnącą. Wiatr od rana południowy w miarę upływu czasu będzie zmieniał swój kierunek na zachodni, a wieczorem i w nocy kolejno północny i północno-wschodni. W dzień powieje z prędkościami od 11 km/h do 14 km/h w porywach max. ok. 32 km/h. Wieczór i noc z możliwością pojawiania się zmiennego zachmurzenia, jednak w dalszym ciągu spokojne ze spodziewaną przewagą czystego nieba. Temperatura minimalna ok. 5°C. Wiatr północno-wschodni ok. 8 km/h w porywach do 23 km/h.

Środa zapowiada się pogodnie z temperaturą ok 21°C, jednak więcej szczegółów postaramy się podać w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl