Prognozy na dni świąteczne. Do niedzieli ciepło i słonecznie, w poniedziałek możliwe opady deszczu i silniejszy wiatr.

Sobota od rana mogliśmy cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Obecnie do końca dnia spodziewamy się przewagi słońca ze słabym zachmurzeniem. Temperatura 16°C malejąca, wieczorem osiągnie ok. 8°C, a w nocy spadnie minimalnie do 3°C. Ciśnienie 1026 hPa malejące, warunki biometeo korzystne. Wiatr zmienny południowo-zachodni z możliwymi podmuchami z kierunku wschodnio-północnego. Powieje z prędkościami od 2 km/h do 8 km/h w porywach do 12 km/h. Noc spokojna ze słabym zachmurzeniem i nieznacznym nasileniem porywów wiatru do 17 km/h.

Niedziela podobnie jak sobota słoneczna i pogodna. Temperatura maksymalna może osiągnąć aż 22°C. Przez cały dzień z przewagą słońca i słabym zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne 1021 hPa malejące, warunki biometeo korzystne niestety wieczorem i w nocy ulegną zmianie na niekorzystne. Wiatr południowy od 8 km/h do 14 km/h w porywach max. do 34 km/h. Wieczorem temperatura spadnie do ok. 15°C, wiatr zmieni swój kierunek na zachodni i południowo-zachodni. Powieje z prędkościami od 9 km/h do 14 km/h w porywach do 25 km/h. W nocy pojawi się zachmurzenie, a temperatura spadnie do ok. 8°C. Istnieje ryzyko pojawiania się opadów deszczu z niewielką szansą występowania słabych i lokalnych burz.

Poniedziałek niestety chłodniejszy, wietrzny i pochmurny z szansą na opady deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie tylko 12°C. Ciśnienie atmosferyczne 1009 hPa rosnące, spodziewamy się niekorzystnych warunków biometeo. Wiatr północno-zachodni od 11 km/h do 29 km/h w porywach przekraczających 60 km/h. Temperatura minimalna w nocy może spaść do 0°C. Jest to dość odległa prognoza, dlatego informujemy o możliwości zmiany poniedziałkowej prognozy. Zachęcamy do obserwacji naszego Fan page, naszej strony https://alert-mosina.pl lub do skorzystania z aplikacji „Alert Mosina” dostępnej na urządzenia systemem Android.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl