Prognoza na dziś i weekend. Piątek zapowiada się jako najcieplejszy dzień. W weekend nieznaczne ochłodzenie i możliwe opady.

Piątek:
Temperatura 🌡: max. 22°C odczuwalnie 24°C / Noc 8°C odczuwalnie ok. 6°C,
Wilgotność: 42%,
Ciśnienie: 1015 hPa malejące,
Wiatr 🌬: południowo-zachodni od 8 km/h do 20 km/h w porywach max. ok. 40 km/h,
Biometeo: od rana obojętne, po południu niekorzystne ☹.

Piątek ze zmiennym zachmurzeniem i spodziewaną przewagą słońca bez opadów. Temperatura maksymalna osiągnie 22°C, odczuwalnie ok. 24°C. Wiatr od rana południowo-zachodni, dość spokojny w porywach do 19 km/h, po południu może zwiększyć swoje porywy do ok. 40 km/h i zmieni kierunek na zachodni i północno-zachodni. Wieczór i noc spokojne z temperaturą 8°C, odczuwalnie ok. 6°C.

Sobota:
Temperatura 🌡: max. 15°C / Noc 3°C, odczuwalnie 2°C,
Wilgotność: 46%,
Ciśnienie: 1004 hPa rosnące,
Wiatr 🌬: pólnocno-zachodni i północny od 16 km/h do 23 km/h w porywach ok. 50 km/h,
Biometeo: spodziewamy się niekorzystnych warunków ☹.

Sobota od rana pochmurna z możliwymi opadami deszczu i przejaśnieniami. Temperatura maksymalna osiągnie ok 15°C. Szanse na opady sięgają do 30%, po południu mogą występować w postaci przelotnej. Poza spodziewanym zachmurzeniem i opadami będzie nam towarzyszył silniejszy wiatr w porywach ok. 50 km/h. Wieczór i noc ze spokojniejszym wiatrem sięgającym w porywach do 20 km/h. Temperatura spadnie do 3°C odczuwalnie ok. 2°C lokalnie niżej. W nocy w dalszym ciągu istnieje możliwość pojawiania się opadów deszczu. Niestety przy obecnej suszy spodziewane opady będą niewystarczające do poprawienia tragicznej sytuacji.

Niedziela:
Temperatura 🌡: max. 16°C / Noc 5°C,
Wilgotność: 36%,
Ciśnienie: 1012 hPa stałe,
Wiatr 🌬: pólnocno-zachodni od 9 km/h do 11 km/h w porywach ok. 25 km/h max. 32 km/h.
Biometeo: warunki w dalszym ciągu mogą być niekorzystne ☹.

Niedziela pochmurna z możliwymi przejaśnieniami. Szanse na opady sięgają do 10%. Wiatr spokojniejszy niż w sobotę z porywami do 25 km/h lokalnie ok. 32 km/h. Temperatura maksymalna 16°C. Noc ze zmiennym zachmurzeniem i temperaturą minimalną ok. 4°C. Od poniedziałku możliwe ocieplenie.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl