Poniedziałek deszczowy i wietrzny z ochłodzeniem. Kolejne dni chłodniejsze z mniejszymi szansami na opady.

Po tygodniowej przerwie powracamy z naszymi prognozami, które w niedalekiej przyszłości postaramy się zautomatyzować. Decyzję taką podejmujemy po wstępnych wynikach naszej ankiety, do której zapraszamy wszystkich naszych użytkowników. Link do ankiety: https://forms.gle/AcTzoc7dunv4yvFo6

Poniedziałek
Temperatura 🌡: max. 16°C / Noc ok. 3°C lokalnie 1°C,
Wilgotność: 74%,
Ciśnienie: 1001 hPa stałe,
Wiatr 🌬: północny i północno-zachodni od 9 km/h do 28 km/h w porywach dochodzących do ok. 60 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 😴☹.

Po pięknym i bardzo ciepłym weekendzie od dziś i w ciągu tygodnia spodziewamy się ochłodzenia. Według aktualnych prognoz przez cały dzień aż do północy potowarzyszy nam pełne zachmurzenie i liczne opady deszczu. W obliczu aktualnej suszy wspomniana prognoza jest obiecująca, niestety w kolejne dni szanse na opady znacznie zmaleją. Wiatr od rana spokojny w miarę upływu czasu zacznie przybierać na sile. Największe porywy mogą pojawić się po południu, a ich prędkość może dochodzić do 60 km/h. Taki stan może utrzymać się do godziny 3:00 w nocy. Noc chłodna z możliwym spadkiem temperatury nawet do 1°C i możliwymi słabszymi lub przelotnymi opadami deszczu.

Wtorek
Temperatura 🌡: Max. ok. 13°C / Noc ok. 4°C,
Wilgotność: 49%,
Ciśnienie: 1010 hPa rosnące do 1015 hPa później stałe,
Wiatr 🌬: zachodni od 10 km/h do 19 km/h w porywach max. Przekraczających 40 km/h
Biometeo: spodziewamy się niekorzystnych warunków 😴☹.

Wtorek chłodniejszy od rana ze zmiennym zachmurzeniem i możliwymi przejaśnieniami. Po południu słońce schowa się za chmurami, a szanse na opady wynoszą do 20%. Wiatr zachodni spokojniejszy z od poniedziałkowego, jednak nadal porywisty do 43 km/h. Noc temperaturą ok. 4°C i możliwym rozpogodzeniem. Wiatr słabszy z porywami do 26 km/h.

Prognozy na kolejne dni postaramy się opublikować we wtorek w godzinach wieczornych.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl