Niedziela do końca dnia deszczowo z możliwymi burzami. Poniedziałek deszczowy.

W piątkowej prognozie wspominaliśmy krótko o deszczowym weekendzie z możliwymi burzami. W obliczu obecnej suszy każdy dzień z opadami napawa optymizmem, dlatego cieszymy się, iż nasze przewidywania okazały się faktem. Poniżej przedstawiamy prognozy na najbliższy czas.

Niedziela
Temperatura 🌡: obecnie 15°C / Noc 9°C,
Wilgotność: 60%,
Ciśnienie: 1023 hPa stałe,
Wiatr 🌬: zachodni od 12 do 22 km/h w porywach do 50 km/h
Biometeo: warunki niekorzystne 😴☹.

Niedziela do końca dnia pochmurno z możliwymi opadami deszczu. Szanse na ich występowanie sięgają do 40%. Wiatr w porywach do 50 km/h w miarę upływu czasu powinien słabnąć. Sytuacja ulegnie zmianie wieczorem i w nocy, gdzie szanse na opady deszczu mogą wzrosnąć nawet do 80%. Wiatr w dalszym ciągu zachodni od 12 do 14 km/h w porywach przekraczających 20 km/h. W dalszym ciągu nie możemy wykluczyć występowania burz. W przypadku ich pojawiania się istnieje ryzyko opadów gradu, a porywy wiatru lokalnie mogą być silniejsze. Temperatura w nocy spadnie do ok. 9°C.

Poniedziałek
Temperatura 🌡: max. 16°C / Noc ok. 7°C,
Wilgotność: 76%,
Ciśnienie: 1023 hPa rosnące,
Wiatr 🌬: zachodni i północno-zachodni ok. 14 km/h w porywach przekraczających 30 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 😴☹.

Poniedziałek od rana z pełnym zachmurzeniem i opadami deszczu. Szanse na opady wynoszą do 70%. Po południu deszczowo z możliwymi nielicznymi przejaśnieniami. Wiatr o stałej prędkości ok. 14 km/h z porywami do ok. 34 km/h. Temperatura maksymalna osiągnie ok. 16°C, odczuwalnie ze względu na wiatr i dużą wilgotność może być niższa. Według wstępnych prognoz nie spodziewamy się występowania burz. Wieczorem i w nocy przewaga zachmurzenia z możliwymi przejaśnieniami. Szanse na opady znacznie zmaleją, jednak nie można wykluczyć słabych i przelotnych opadów. Noc chłodniejsza temperaturą minimalną ok 7°C, wiatr północny 10 km/h z porywami do 21 km/h.

Od wtorku spodziewamy się ocieplenia do 20°C, w dalszym ciągu pochmurno z przejaśnieniami i możliwymi opadami. W ciągu najbliższego tygodnia przewaga zachmurzenia z możliwymi opadami i temperaturami oscylującymi w okolicach 20°C.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl