Piątek ze spodziewaną przewagą słońca. Weekend ze zmiennym zachmurzeniem i możliwymi opadami. Możliwe silniejsze porywy wiatru.

Piątek
Temperatura 🌡: max. 18°C / Noc ok. 6°C,
Wilgotność: 56%,
Ciśnienie: 1028 hPa stałe, po południu malejące,
Wiatr 🌬: północno-wschodni od 17 do 22 km/h w porywach do 54 km/h,
Biometeo: zmienne warunki niekorzystne i obojętne 😶/😴.

Piątek od rana z przewagą słońca, po południu może pojawić się zachmurzenie z przejaśnieniami. Wiatr z porywami przekraczającymi 50 km/h. Istnieje niewielkie ryzyko pojawiania się przelotnych opadów deszczu. Wieczorem i w nocy wiatr spokojniejszy z porywami do 26 km/h. Temperatura spadnie do 6°C, możliwe pojawienie się czystego nieba.

Sobota
Temperatura 🌡: max. 19°C / Noc ok. 10°C,
Wilgotność: 50%,
Ciśnienie: 1025 hPa malejące,
Wiatr 🌬: północny i północno-wschodni od 14 do 15 km/h w porywach do 36 km/h,
Biometeo: spodziewane obojętne warunki 😶.

Sobota ze zmiennym zachmurzeniem i możliwymi przejaśnieniami. W ciągu dnia istnieje niewielkie ryzyko występowania przelotnych opadów. Wiatr spokojniejszy z porywami przekraczającymi 30 km/h. Wieczorem i w nocy pojawi się pełne zachmurzenie. Temperatura spadnie do 10°C. Od godziny 2:00 w nocy wzrośnie szansa na opady deszczu. Prognozowane opady utrzymają się do godzin przedpołudniowych w niedziele.

Niedziela
Temperatura 🌡: max. 20°C / Noc ok. 10°C,
Wilgotność: 59%,
Ciśnienie: 1015 hPa rosnące,
Wiatr 🌬: północno-zachodni i północno-wschodni od 18 do 27 km/h w porywach do 55 km/h,
Biometeo: spodziewamy się niekorzystnych warunków 😴☹.

Niedziela od rana zapowiada się deszczowo z pełnym zachmurzeniem. Wiatr ponownie z silniejszymi porywami przekraczającymi 50 km/h utrzyma się do godzin wieczornych. Po południu możliwe przejaśnienia, a nawet pojawienie się czystego nieba. Wiatr spokojniejszy z porywami do 30 km/h, temperatura spadnie do 10°C.

Powyższe prognozy mogą ulec zmianie, dane pogodowe z różnych miejsc posiadają znaczące różnice. W przypadku zauważenia zmian postaramy się poinformować o tym fakcie w ewentualnych wpisach uzupełniających prognozy na dany dzień.

Od poniedziałku w pierwszej części tygodnia spodziewamy się czystego nieba i temperatur powyżej 20°C. Sytuacje monitorujemy na bieżąco.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl