Aktualizacja obecnie brak zagrożenia. Alert automatyczny zbliżają się burze!

Aktualizacja godz. 17:03.

Bardzo aktywne elektrycznie burze przetoczyły się przez Wielkopolskę, jednak jak zawsze tak i teraz mieliśmy szczęście i najgroźniejsze zjawiska nas ominęły. Alert z godziny 17:03 wystawił się na podstawie wykrytych wyładowań w okolicach Tarnowa Podgórnego, jednak i ta burza zmierza w innym kierunku. Sytuacje monitorujemy na bieżąco, w każdej chwili mogą pojawić się kolejne komórki burzowe. Zdjęcie z aktualnym obrazem radarowym poniżej.

Alert automatyczny. 🚨 Otrzymujesz to ostrzeżenie ponieważ nasza stacja działająca w sieci blitzortung.org oraz lightingmaps.org, wykryła komórki burzowe w naszej okolicy 🌩⚡⛈. Mogą znajdować się w promieniu 60 km, lub bliżej. Prosimy upewnić się, czy znajdziemy się w zasięgu burzy, aktualny obraz radowy na stronie map.blitzortung.org

Auto-alert obecnie generuje się przy wykrytych minimum 6 wyładowaniach w ciągu 4 minut i w maksymalnej odległości od nas 60 km. Aby ograniczyć spamowanie auto-alertami na Państwa telefonach, możliwość wywołania kolejnego alarmu automatycznego ustawiona jest 1,5 godziny od poprzedniego. W tym czasie mogą pojawić się kolejne burze bez powiadomienia. Dlatego po pierwszym alercie, dobrym pomysłem jest bieżąca obserwacja sytuacji pogodowej.

Zalecamy zachowanie ostrożności i śledzenie naszej strony na Facebooku, gdzie w najbliższym czasie może pojawić się post z naszym opisem bieżącej sytuacji.