Czwartek pochmurny i deszczowy z możliwymi burzami. W piątek cieplej i pochmurno z przejaśnieniami i małą szansą na opady.

Czwartek
Temperatura🌡: max. 21°C / Noc ok. 11°C,
Wilgotność: 70%,
Ciśnienie: 1015 hPa rosnące,
Wiatr🌬: północno-zachodni od 12 do 16 km/h w porywach do 33 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne😴.

Czwartek już od rana pochmurny z małą ilością przejaśnień. Przez cały dzień istnieją szanse na pojawianie się opadów deszczu, których prawdopodobieństwo mieści się w przedziale od 40% do 80%. Według aktualnych danych meteo oprócz opadów w naszych okolicach mogą również występować burze w formie pojedynczych rozproszonych komórek z niewielką szansą na łączenie się w klastry. Obecnie obserwujemy takie burze, które od strony zachodniej pojawiają się już u granic województwa wielkopolskiego. Wiatr w porywach do 33 km/h w trakcie burz porywy mogą przekraczać 70 km/h. Wieczorem sytuacja zacznie się uspokajać, ewentualne burze zaczną wygasać, a szanse na opady spadną poniżej 25%. W nocy istnieje szansa na pojawienie się zmiennego zachmurzenia z przejaśnieniami lub czystego nieba. Temperatura minimalna spadnie do ok. 11°C.

Piątek
Temperatura🌡: max. 24°C / Noc ok. 14°C,
Wilgotność: 59%,
Ciśnienie: 1017 hPa stałe,
Wiatr🌬: północno-zachodni od 4 do 13 km/h w porywach do 27 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne😴.

Piątek od rana z przewagą słońca jednak ok. godziny 9:00 spodziewamy się pojawienia zmiennego zachmurzenia z przejaśnieniami. Największe spodziewane zachmurzenie występować będzie około południa i wtedy szanse na przejaśnienia są najmniejsze. Szanse opadów max. do 30% i w przypadku ich występowania będą to słabe i przelotne deszcze. Wiatr spokojniejszy raczej nie odczuwalny poza porywami, które momentami mogą osiągać ok 27 km/h. Wieczorem spokojnie ze zmiennym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Ok godziny 23:00 wiatr zacznie zmieniać swój kierunek na północny a w nocy północno-wschodni. Temperatura minimalna osiągnie ok 14°C.

Sobota zapowiada się deszczowo i burzowo ⚠️⛈🌩⛈⚠️.

Źródła: ICM UM meteo.pl, mapy burzowe map.blitzortung.org, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl