Sobota z zachmurzeniem i przewagą słońca, niedziela podobnie. Od dzisiaj aż do poniedziałku istnieje ryzyko pojawiania się burz.

Sobota
Temperatura🌡: max. 27°C / Noc ok. 16°C,
Wilgotność: 46%
Ciśnienie: 1019 hPa malejące,
Wiatr🌬: wschodni i północno-wschodni od 7 do 10 km/h w porywach do 29 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 🥵, później obojętne😶.

Sobota z dość dużym zachmurzeniem i przewagą słońca. Temperatura maksymalna 27°C odczuwalnie nawet ponad 30°C. Szanse na opady deszczu w ciągu dnia mieszczą się w przedziale od 30 do 60%. W naszym regionie po południu istnieje ryzyko występowania burz, które mogą pojawiać się jako rozproszone pojedyncze komórki. Wraz z burzami mogą występować silniejsze opady deszczu, a lokalnie gradu do 2 cm. W trakcie przechodzenia ewentualnych frontów wiatr w porywach może przekraczać 60 km/h. Według prognoz ryzyko występowania niebezpiecznych zjawisk występuje do godziny 23:00. Później szanse na opady zmaleją do 10%, a wraz nimi burze powinny się wyciszać. Noc spokojna ze zmiennym zachmurzeniem i spadkiem temperatury do ok. 16°C.

Niedziela
Temperatura🌡: max. 27°C / Noc ok. 16°C,
Wilgotność: 60%
Ciśnienie: 1017 hPa malejące,
Wiatr🌬: wschodni i południowo-wschodni od do 10 km/h w porywach do 34 km/h,
Biometeo: od rana 😁 korzystne, później niekorzystne 🥵.

Niedziela bardzo podobna do soboty. Większe zachmurzenie ze spodziewaną przewagą słońca i temperaturą maksymalną 27°C. Szanse na opady od 20% rano do 70% po południu. W niedzielę ponownie będziemy znajdować się w obszarze zagrożonym występowaniem burz z ulewnymi opadami deszczu, lokalnie gradu i silniejszymi porywami wiatru przekraczającymi 80 km/h. Sytuację będziemy monitorować na bieżąco, starając się informować państwa o wszystkim. Jeszcze przed godziną 23:00 sytuacja powinna zacząć się uspokajać. Noc dość spokojna ze zmiennym zachmurzeniem i spadkiem temperatury do ok. 16°C.

Poniedziałek wstępnie zapowiada się deszczowo ok. 80% i burzowo. Temperatura max. 26°C w nocy ok. 12°C. Rozpogodzenie od wtorku niestety z delikatnym spadkiem temperatur.

Powyższe prognozy mogą ulec zmianie, w takim przypadku dołożymy starań, aby informować o wszystkim we wpisach uzupełniających. Ze względu na ryzyko pojawiania się burz zalecamy zachowanie ostrożności i śledzenie naszej strony. Prosimy poinformować innych o możliwych zagrożeniach. Zapraszamy do skorzystania z naszej Aplikacji na Android „Alert Mosina” i naszego systemu powiadomień dostępnego na stronie https://alert-mosina.pl

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl