Wtorek ciepły ze zmiennym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj możliwe burze.

Temperatura🌡: max. 26°C / Noc ok. 17°C,
Wilgotność: 68%,
Ciśnienie: 1009 hPa malejące, wieczorem zacznie wzrastać,
Wiatr🌬: zachodni i północno-zachodni od 2 do 12 km/h w porywach do 30 km/h,
Biometeo: warunki obojętne 😶 ulegną zmianie na niekorzystne 🥵😴.

Wtorek ze zmiennym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Temperatura max. 26°C odczuwalnie ok. 31°C. W godzinach popołudniowych i wieczornych ponownie pojawia się ryzyko występowania burz, które miejscami mogą być gwałtowne i niebezpieczne. Komórki burzowe mogą organizować się w większe struktury, jednak będą przemieszczać się wolno. Głównymi zagrożeniami podczas przechodzenia frontów będą silniejsze porywy wiatru (80-90 km/h), ulewne opady deszczu mogące powodować podtopienia lub gradu do 2 cm. Podobnie jak wczoraj, znajdujemy się na pograniczu obszaru z możliwymi burzami, a obszaru z wydanym pierwszym stopniem zagrożenia. Warunki sprzyjające rozwojowi burz występować będą od godzin południowych do późnych godzin wieczornych. Noc zapowiada się deszczowo z przewagą zachmurzenia, a temperatura minimalna osiągnie ok. 17°C.

Sytuację jak zawsze monitorujemy na bieżąco. Zalecamy zachowanie ostrożności, zabezpieczenie swojego mienia i poinformowanie najbliższych o możliwych zagrożeniach. Będziemy wdzięczni za polecanie nas innym z obszaru naszych działań. Polecamy skorzystanie z naszego systemu powiadomień, dostępnego na stronie https://alert-mosina.pl (czerwony dzwoneczek w lewym dolnym narożniku) i w naszej aplikacji „Alert Mosina”. W przypadku wykrycia burzy w naszej okolicy pojawi się „Alert Automatyczny”.

Źródła: ICM UM meteo.pl, mapa i info dot. zagrożeń burzowych lowcyburz.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biomet biometeo.imgw.pl