Prognoza na środę dodatkowe dane dotyczące możliwych zagrożeń.

We wczorajszej prognozie wspominaliśmy o deszczowej, burzowej i wietrznej środzie. Po dokładniejszej analizie możemy podać więcej danych na ten temat.

Środowy poranek przywitał nas ponurą i deszczową aurą. Obecnie na niebie pojawia się więcej promieni słońca, a zachmurzenie słabnie. Przez najbliższe godziny możemy spodziewać się przewagi słońca lub licznych przejaśnień.

‼🚨⚠️⚠️🚨‼
Wszystko ponownie zmieni się w godzinach popołudniowych, a według prognoz warunki atmosferyczne mogą być dość dynamiczne i niebezpieczne. Znajdujemy się w obszarze objętym możliwością występowania burz, które powinny być słabe i umiarkowane. Ze względu na bliskie nam pogranicze pomiędzy obszarem z możliwością burz a obszarem objętym 1 stopniem zagrożenia burze oprócz pojedynczych komórek mogą występować w postaci superkomórek oraz zorganizowanych układów. Wraz z przechodzącymi frontami istnieje możliwość pojawiania się opadów gradu o wielkości do 3 cm. Głównym prognozowanym dzisiaj zagrożeniem są ulewne opady deszczu i silny porywisty wiatr do 70 km/h. Lokalnie porywy wiatru mogą być silniejsze od 90 do 100 km/h. Opady deszczu i wiatr pozostaną z nami przez całą noc. Przez cały dzień i w nocy panować będą niekorzystne warunki biometeo.

Zalecamy zachowanie ostrożności, zabezpieczenie swojego mienia i śledzenie wydawanych komunikatów. Prosimy poinformować bliskich i znajomych o możliwych niebezpieczeństwach.

Czwartek zapowiada się deszczowo i wietrznie. Więcej szczegółów w kolejnej prognozie.

Źródła: ICM UM meteo.pl, info i mapa dot. zagrożeń burzowych lowcyburz.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar. Biomet biometeo.imgw.pl