Piątek cieplejszy, jednak pochmurny i ponury z opadami. Po południu i wieczorem możliwe przejaśnienia. Krótka prognoza na sobotę.

Temperatura🌡: max. 21°C / Noc ok. 15°C,
Wilgotność: 89%,
Ciśnienie: 1021 hPa stałe, wieczorem zacznie spadać,
Wiatr🌬: południowo-zachodni i zachodni od 7 do 15 km/h w porywach do 33 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 😴 wieczorem ulegną zmianie na obojętne 😶.

Piątek z przewagą zachmurzenia i opadami, których szanse występowania sięgają od 40% do 60% Temperatura max. 21°C odczuwalnie podobnie. Wiatr południowo-zachodni i zachodni przeważnie z prędkością w okolicach 15 km/h, jednak możliwe są silniejsze porywy do 33 km/h. Warunki biometeo niekorzystne, wieczorem mogą ulec zmianie na obojętne. Występujące przed południem opady deszczu mogą nam potowarzyszyć nawet do godziny 16:00, później istnieje szansa na pojawienie się zmiennego zachmurzenia i przejaśnień. Wieczorem szanse na opady spadną do 20%, a wiatr osłabnie w porywach do 24 km/h. Noc zapowiada się spokojnie z możliwą przewagą zachmurzenia i 30% szansami na opady. Temperatura minimalna osiągnie ok. 15°C.

Sobota wstępnie zapowiada się cieplej z temperaturą max. 22°C. Spodziewana jest przewaga zachmurzenia z szansami na opady do 80%. Wiele danych meteo wskazuje możliwość występowania burz. Wiatr południowo-zachodni i północno-zachodni w porywach dochodzących do 50 km/h. Wieczorem i w nocy zmienne zachmurzenie ze spadkiem temperatury do ok 10°C.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biomet biometeo.imgw.pl