Uwaga Alert! Dzisiaj i jutro możliwe intensywne opady deszczu oraz silny i porywisty wiatr! Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie energii elektrycznej. Udostępniamy.

Według aktualnych prognoz dzisiaj od godzin popołudniowych spodziewane jest występowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, takich jak intensywne opady deszczu i silny porywisty wiatr (szczegóły poniżej).

Ze względu na możliwe niebezpieczeństwa wystawiamy 🚨⚠️Alert⚠️🚨 z opisem spodziewanych zjawisk. Zalecamy zachowanie ostrożności i prosimy poinformować innych o prognozowanych niebezpieczeństwach. Polecamy zabezpieczyć swoje mienie i zachęcamy do śledzenia naszych komunikatów, które będą się pojawiać w przypadku faktycznego występowania opisywanych zagrożeń. Sytuację monitorujemy na bieżąco!
Będziemy wdzięczni za przesyłane przez Państwa informacje oraz zdjęcia dotyczące aktualnej sytuacji czy szkód wyrządzonych przez zjawiska meteo.

Szczegółowe informacje o prognozowanych zagrożeniach:

Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym od 35 mm do 50 mm. Szanse występowania deszczu od 60% do 90%. Okres występowania od wtorku 13.10 godz. 16:00 do czwartku 14.10 godz. 20:00. W przypadku pojawiania się intensywnych lub długotrwałych opadów istnieje możliwość pojawiania się lokalnych podtopień.

Silny wiatr północno-wschodni od 21 km/h do 36 km/h w porywach do 80 km/h lokalnie nawet 90 km/h. Okres występowania od wtorku 13.10 godz. 16:00 do czwartku 14.10 godz. 20:00. W przypadku pojawiania się silnych porywów wiatru informujemy o możliwości powstawiania lokalnych szkód i nie wykluczamy pojawiania się przerw w dostawie energii elektrycznej.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar.