Od dzisiaj w aplikacji dostępne nowe czujniki pokazujące czystość powietrza w okolicy. Dziś stan powietrza jest również tragiczny!

Informacja dla wszystkich zainteresowanych tematem Smogu w naszych okolicach. Od dzisiaj do naszej aplikacji zostały dodane kolejne czujniki zainstalowane w naszej gminie. Dotychczas mogliśmy przeglądać dane z czujników zainstalowanych i wspieranych przez Mosiński Alarm Smogowy. Obecnie dzięki naszej owocnej współpracy dodaliśmy trzy sztuki czujników Syngeos, które zainstalowane są w placówkach oświatowych oraz nowo zainstalowany przez WIOŚ czujnik z homologacją.

Lista nowych czujników:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie ( Syngeos )
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie ( Syngeos )
  • Zespół Szkół w Krośnie im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich ( Syngeos )
  • Mosina ul. Czereśniowa ( Czujnik WIOŚ )

Większość czujników w naszej gminie odświeża dane co około 3 minuty, natomiast czujnik WIOŚ podaje dane raz na godzinę. To może tłumaczyć pojawiające się czasem rozbieżności w wynikach pomiarów. Zapewniamy, że wszystkie czujniki działają bardzo dobrze i pokazują tendencję zmian czystości powietrza w naszych okolicach.

Wszystkich, którzy chcieliby odczytywać dane z czujników w naszej aplikacji „Alert Mosina”, zapraszamy do zakładki „SMOG”, gdzie po kliknięciu ikonki ze znakiem + ( dolny prawy narożnik) możemy wybrać z listy interesujące nas czujniki. Dodatkowo po włączeniu powiadomień smogowych w zakładce ustawienia, aplikacja zawsze powiadomi nas o pogorszeniu czystości powietrza zarejestrowanej przez dane urządzenie.

Przypominamy, że wszystkie wspomniane czujniki są dostępne również na stronie Mosiński Alarm Smogowy pod adresem https://mosina.aqi.eco/ . Polecamy wszystkim wypomnianą stronę ze względu na dodatkowe ciekawe funkcje gdzie oprócz aktualnych danych, możemy przeglądać dane archiwalne i ciekawe wykresy.

Zapraszamy do skorzystania i zapoznania się z aktualnie fatalnym stanem czystości powietrza. Zalecamy, pozostanie w domach i pozamykanie okien! Będziemy wdzięczni za udostępnienia.