Uwaga na fałszywych policjantów! Według pozyskanych informacji pojawiają się również w naszych okolicach. Udostępniamy.

Dzisiaj na Facebooku znaleźliśmy informację dotyczącą zagrożenia, jakim są osoby udające policje i probujące zatrzymywać pojazdy. Poniżej prezentujemy cała treść:

Uwaga na osoby podszywające się pod Policję!
Dziś około godziny 1 w nocy jadąc drogą między Mosiną, a Puszczykowem na nieoświetlonym odcinku drogi (WPN) poza terenem zabudowanym krążył pojazd, emitujący biało-niebieskie sygnały, kierowca dodatkowo migał długimi oraz awaryjnymi. Sygnałów dźwiękowych nie wydawał. Panowie próbowali zatrzymać nas w samym lesie, siedząc nam na ogonie, jednakże nakazałem koledze jechać dalej, do oświetlonej części Puszczykowa, ponieważ nie ma obowiązku zatrzymywania się w takim miejscu. Gdy zbliżyliśmy się do cmentarza, pojazd szybko zawrócił na skrzyżowaniu i udał się w drugą stronę.
Piszę ten post ku przestrodze, ponieważ nie wszyscy wiedzą, iż kontrola przeprowadzana w nocy musi się odbyć w bezpiecznym, oświetlonym miejscu, lub na komendzie, a zamiary tych Panów pewnie były nieprzyjemne.
Jeśli ktoś miał podobny przypadek, niech podzieli się w komentarzu.
Pozdrawiam.

Zalecamy wszystkim zachowanie ostrożności. W miejscach nieoświetlonych i z dala od zabudowań nie mamy obowiązku zatrzymywać się do kontroli. Udajemy się wtedy najlepiej na najbliższy komisariat. Jeżeli jedziemy z pasażerem lub mamy w aucie zestaw głośnomówiący, można zadzwonić na nr alarmowy 112 i poinformować dyspozytora o podejrzanej próbie zatrzymania.

Gdyby zauważyli Państwo podejrzane zachowania, prosimy poinformować o tym fakcie odpowiednie służby.Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji do nas, abyśmy mogli ostrzegać innych o niebezpieczeństwach.

Źródła: udostępniona treść pochodzi z grupy na Facebook https://www.facebook.com/groups/793768720635079/?ref=share