Komunikat dotyczący aktualnej sytuacji meteo. Spodziewane opady śniegu, wiatr nadal silny i porywisty.

Przez najbliższe dni towarzyszyły nam ujemne temperatury, które były potęgowane przez silny i porywisty wiatr. W godzinach nocnych, nad ranem i w ciągu dnia spodziewamy się występowania opadów śniegu z możliwymi zamieciami śnieżnymi. Przewidywana grubość pokrywy śnieżnej mieści się w przedziale od 5 cm do 10 cm, jednak lokalnie ta wartość może być wyższa. Wiatr północno-wschodni ok. 25 km/h z porywami do 57 km/h. Temperatura minimalna -10°C odczuwalnie ok. -19°C. Sytuacja pogodowa jest dość dynamiczna i prognozy mogą ulegać zmianie.

Ze względu na pojawiające niesprzyjające warunki pogodowe zalecamy wszystkim zachowanie ostrożności, będzie ślisko i niebezpiecznie. Opisywana sytuacja może powodować spore utrudnienia i opóźnienia w ruchu pieszych, samochodów, pociągów, a nawet samolotów. Nie śpieszmy się i pamiętajmy bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze.

Sytuacje monitorujemy na bieżąco i będziemy starali się informować o wszystkich istotnych zmianach. Jak zawsze czekamy na informacje i zdjęcia od naszych użytkowników. Każde takie zgłoszenie ułatwia nam docieranie z ważnymi komunikatami do pozostałych.

Źródła: obraz radarowy aplikacja „Pogoda i radar”, wiatr i temperatury aplikacja „Windy”.