Aktualizacja! Alert automatyczny zbliżają się burze!

Aktualnie bardzo aktywne burze występują na południowym-zachodzie Polski. Jedna z komórek burzowych pojawiła się na północ od Poznania, obecnie jednak żadna z burz nie występuje w okolicach naszej Gminy. W dalszym ciągu istnieje ryzyko pojawienia się burz bliżej nas, zachowajmy czujność i ostrożność.

 

Alert automatyczny. 🚨 Otrzymujesz to ostrzeżenie ponieważ nasza stacja działająca w sieci blitzortung.org oraz lightingmaps.org, wykryła komórki burzowe w naszej okolicy 🌩⚡⛈. Mogą znajdować się w promieniu 60 km, lub bliżej. Prosimy upewnić się, czy znajdziemy się w zasięgu burzy, aktualny obraz radowy na stronie map.blitzortung.org

Auto-alert obecnie generuje się przy wykrytych minimum 6 wyładowaniach w ciągu 4 minut i w maksymalnej odległości od nas 60 km. Aby ograniczyć spamowanie auto-alertami na Państwa telefonach, możliwość wywołania kolejnego alarmu automatycznego ustawiona jest 1,5 godziny od poprzedniego. W tym czasie mogą pojawić się kolejne burze bez powiadomienia. Dlatego po pierwszym alercie, dobrym pomysłem jest bieżąca obserwacja sytuacji pogodowej.

Zalecamy zachowanie ostrożności i śledzenie naszej strony na Facebooku, gdzie w najbliższym czasie może pojawić się post z naszym opisem bieżącej sytuacji.