Uwaga Środa burzowa i niebezpieczna! W wielu miejscach pojawiają się ostrzeżenia meteo. Udostępniamy i ostrzegamy!

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h lokalnie 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Według IMGW nasz rejon objęty jest 2 stopniem zagrożenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia 90%, ważność komunikatu od godz. 7:30 dnia 30.06.2021 do godz. 7:30 dnia 01.07.2021.

Nie możemy wykluczyć pojawiania się niebezpiecznych zjawisk w nocy z wtorku na środę. Obecnie pierwsze wyładowania notujemy w okolicach Wrocławia i koło Krakowa, a za granicą nad Czechami obserwujemy dość potężny i aktywny front burzowy. Poprzednie dwa ostrzeżenia z zeszłego tygodnia w naszym rejonie na szczęście się nie sprawdziły, ale przypomnijmy sobie skutki ulewnych opadów, które nawiedziły nas kolejnego dnia we wtorek 22 czerwca. Nigdy nie możemy lekceważyć zjawisk meteorologicznych, które potrafią zaskakiwać i być niebezpieczne.

Zachowajmy ostrożność i poinformujmy innych o możliwych zagrożeniach! Sytuacje monitorujemy na bieżąco, zalecamy obserwację kolejnych komunikatów i zabezpieczenie swojego mienia. Prognozy mogą ulec zmianie!

Źródła: IMGW, Meteogramy, Blitzortung.