Cyklon Nadia coraz bliżej nas! Prognozy nadal zgodnie podkreślają niebezpieczną sytuację z silnymi porywami wiatru. Prosimy o udostępnienia.

Aktualne prognozy wskazują na to, że przed nami najniebezpieczniejszy okres tego weekendu. W związku z silnymi porywami możemy spodziewać się licznych uszkodzeń drzewostanów i infrastruktury. Nie możemy wykluczyć przerw w dostawie energii elektrycznej i utrudnień komunikacyjnych. Zalecamy zachowanie ostrożności i zabezpieczenie swojego mienia. Prosimy powiadomić innych o prognozowanych niebezpieczeństwach. Polecamy śledzenie naszych komunikatów, sytuację będziemy monitorować na bieżąco! Cały czas będziemy czekać na informacje i zdjęcia od naszych użytkowników.

Opis prognozowanej sytuacji:

Już dziś około godziny 22 spodziewane jest nasilenie siły wiatru z kierunku zachodniego i północno – zachodniego. W nocy powieje z prędkościami od 34 km/h do 45 km/h w porywach do 100 km/h. W drugiej części nocy i nad ranem porywy wiatru mogą dochodzić do 115 km/h. W dalszym ciągu istnieje szansa na pojawianie się wyładowań atmosferycznych w postaci krótkotrwałych burz.

Sytuacja zacznie stopniowo uspokajać się dopiero w niedzielę w godzinach późnego wieczoru.

Źródła: Imgw meteo.imgw.pl, meteogramy meto.pl, aplikacja Windy.