Niż Ulf sprawcą dzisiejszych i jutrzejszych silniejszych porywów wiatru. Zachowajmy ostrożność.

Wg prognoz w naszym regionie możemy spodziewać się wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są od godziny 22:00 i mogą utrzymać się do godzin porannych. Wydano 2 stopień zagrożenia z 80% prawdopodobieństwem wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteo.

Możliwe liczne straty materialne, uszkodzenia drzewostanów i infrastruktury z licznymi przerwami w dostawie energii elektrycznej. Nie wykluczone utrudnienia komunikacyjne. Zalecamy zachowanie ostrożności i zabezpieczenie swojego mienia (samochody, przedmioty na dachach, balkonach czy podwórkach) wszystko, co mógłby porwać i zniszczyć wiatr.

Prosimy o udostępnianie tego komunikatu i poinformowanie najbliższych. Polecamy śledzenie naszej i innych stron, aby być na bieżąco.

W trakcie naszego dyżuru czekamy na informacje i zdjęcia od Państwa. Dzięki takim działaniom możemy docierać do większego grona odbiorców.

Źródła: IMGW, meteorogramy.pl, aplikacja „Windy”