Niebezpieczne prognozy na dziś! Burzowo, wietrznie z ulewnymi opadami i możliwym gradobiciem. Wydano 2 stopień zagrożenia.

Niebezpieczne prognozy na dziś! Burzowo, wietrznie z ulewnymi opadami i możliwym gradobiciem. Wydano 2 stopień zagrożenia.

Polscy Łowcy Burz, IMGW, Estofex i wiele innych serwisów jednogłośnie ostrzegają przed dzisiejszymi możliwymi niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Znajdujemy się na obszarze, na którym wystawiono 2 stopień zagrożenia.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem stopień: 2 prawd. 80%.
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h. Miejscami grad.
Ważność komunikatu:
Od: 2023-07-05 13:00
Do: 2023-07-05 22:00

W Mosinie i okolicach obecnie jest dość upalnie, jednak można już odczuć momentami silniejsze porywy ciepłego wiatru. Na mapach detektorów burz zauważyć można kilka większych systemów burzowych rozsianych nad terenami Niemiec i Czech oraz mniejsze formacje burzowe pojawiające się w Polsce w okolicach Wrocławia i Zielonej Góry.

Przypominamy o naszych automatycznych alertach, które w przypadku wykrycia burz w naszych okolicach będą pojawiać się na naszej stronie www.alert-mosina.pl, w aplikacji Alert Mosina oraz na naszym profilu Facebook.

Możliwe liczne straty materialne, uszkodzenia drzewostanów i infrastruktury z licznymi przerwami w dostawie energii elektrycznej. Nie wykluczone utrudnienia komunikacyjne. Zalecamy zachowanie ostrożności i zabezpieczenie swojego mienia (samochody, przedmioty na dachach, balkonach czy podwórkach) wszystko, co mógłby porwać i zniszczyć wiatr.

Prosimy o udostępnianie tego komunikatu i poinformowanie najbliższych. Polecamy śledzenie naszej i innych stron, aby być na bieżąco.

W trakcie naszego dyżuru czekamy na informacje i zdjęcia od Państwa. Dzięki takim działaniom możemy docierać do większego grona odbiorców.

Źródła i grafiki: Polscy Łowcy Burz, IMGW, Estofex, map.blitzortug.org