Niebezpieczny poniedziałek – silne wiatry!

Poniedziałek bardzo wietrznie i niebezpiecznie 🌬⚠️

Temperatura 🌡: max 15°C / Noc 10°C,
Wilgotność: 92%,
Ciśnienie: 986 hPa zmienne,
Wiatr 🌬: obecnie południowo-zachodni od 19 – 36 km/h. Dziś alert silne wiatry ⚠️,
Biometeo: niekorzystne 😴

⚠️MORTIMER U NAS⚠️

Tak jak wspominaliśmy we wczorajszej prognozie dzisiaj bardzo wietrznie i niebezpiecznie.⚠️ Możliwe podmuchy od 70 do 100 km/h, z możliwymi porywami ponad 100 km/h. Nasz region został objęty drugim stopniem ostrzeżenia o wichurach.☝️ Powtarzamy ważną informację z wczoraj. Wielkopolska znajduje się na liście najbardziej zagrożonych województw. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojazdów do pracy i innych miejsc. Polecamy pozabezpieczać wszystko wokół swoich domów i mieszkań.🏡🏢 Silny wiatr może powodować szkody w drzewostanie, jak i szkody miejskie np. uszkodzenia dachów. W tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo licznych przerw w dostawie 💡🕯 prądu, a ze względu na skale zagrożenia przerwy te mogą być długotrwałe. 🕰 Zaznaczamy że wraz z wkraczaniem frontów związanych z układem niskiego ciśnienia, istnieje ryzyko występowania licznych 🌧🌧🌧 opadów deszczu, a także miejscowych burz.⛈⚡

Dziś potwierdzamy, cały dzień deszczowy, a w miarę upływu czasu wiatr będzie się nasilał. Potowarzyszy nam do godzin 🌙 wieczornych i nocnych, gdzie zacznie słabnąć.

Czekamy na Państwa relacje, komentarze i fotografie. Prosimy o obserwacje naszych stron, oraz wydawanych komunikatów. Polecamy skorzystanie z naszej Aplikacji Mobilnej „Alert Mosina” dostępnej w sklepie Google Play.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl