Prognoza na kolejne dni. Ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu! Pierwsze burze w 2020 roku zawitały do Polski.

W czwartkowym wpisie wspominaliśmy o wietrznej i deszczowej sobocie. Obecnie północno-zachodni wiatr w porywach nadal przekracza 30 km/h i towarzyszy mu deszczowa aura. Biometeo niekorzystne. W godzinach wieczornych opady powinny ustępować z szansą na pojawienie się czystego bezchmurnego nieba. Wiatr zaczyna słabnąć, jednak pozostanie z nami przez noc. Ostatecznie wyciszy się nad ranem.

🚨 W nocy prognozowane są przymrozki ok -2°C dodatkowo potęgowane przez podmuchy i z tego względu wydajemy ostrzeżenie o możliwości zamarzania mokrej nawierzchni ⚠️ Zalecamy zachowanie ostrożności – będzie ślisko. Prośimy poinformować innych o możliwym zagrożeniu 🚨⚠️

Dzisiaj detektory sieci blitzortung wykryły pojawiające się pierwsze w tym roku burze 🌩 nad Polską. Powstają one w wyniku dużych różnic temperatury pomiędzy dolną a środkową troposferą.

Niedziela ze zmiennym zachmurzeniem i możliwą przewagą słońca. Warunki biometeo mogą zmienić się na obojętne. Temperatura max. 2°C w nocy przymrozki ok -3°C ⚠️. Wiatr spokojniejszy 7 km/h w porywach do 17 km/h. Poniedziałek z temperaturą ok 3° C, nocnym przymrozkiem -1°C i wiatrem nieprzekraczającym 20 km/h. W najbliższe dwa dni szanse na opady sięgają max. 40%, sytuację monitorujemy na bieżąco. Więcej szczegółów w kolejnych prognozach.

Źródła: obraz radarowy burz map.bitzortung.org, ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl