Środa i czwartek – kontynuacja ponurego tygodnia z możliwymi opadami śniegu, szczegóły poniżej.

Środa pochmurna z szansami na nieliczne przejaśnienia, temperatura max. ok. 6°C. Do południa istnieje 40% szans na pojawianie się przelotnych opadów, po południu szanse będą stopniowo wracać do 60%. Oprócz opadów deszczu istnieje możliwość na pojawienie się śniegu, jednak w przypadku jego pojawienia się powinien dość szybko znikać ze względu na plusowe temperatury. Największe szanse na opady prognozujemy między godzinami 13:00 a 19:00. W meteorogramach kolejny raz zauważyć można informacje o możliwości występowania słabych burz. Ciśnienie 993 hPa stałe, wieczorem zacznie wzrastać Wiatr zmienny, przeważająco z kierunku zachodniego od 8 do 15 km/h w porywach do max. 33 km/h. Wieczorem i w nocy przewaga zachmurzenia, a minimalna temperatura w nocy osiągnie 0°C odczuwalnie poniżej zera.

Czwartek nad ranem możliwe opady śniegu, w ciągu dnia 30% możliwości występowania przelotnych opadów deszczu. Po południu i bliżej wieczora opady mogą przybrać bardziej długotrwały charakter. Temperatura max. w ciągu dnia 5°C w nocy spadnie do 0°C, a odczuwalnie poniżej 0°C. Wiatr zachodni od 14 do 20 km/h w porywach przekraczających 40 km/h, wieczorem zmini kierunek na południowy od 5 do 8 km/h z porywami max. do 15 km/h. Ciśnienie max. 1004 hPa, po południu zacznie spadać.

Cały czas obserwujemy sytuacje, ze względu na możliwe liczne opady i nocne temperatury odczuwalnie poniżej 0°C informujemy o możliwości występowania gołoledzi. W przypadku pojawienia się faktycznych zagrożeń wystawiony zostanie „Alert Ostrzegawczy”. Więcej szczegółów w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl