Piątek pochmurny ze zmianą prognozy, zmalały szanse na opady. Sobota pierwszy dzień wiosny z nocnymi przymrozkami.

Temperatura 🌡: 8°C max. 10°C / Noc ok. 2°C,
Wilgotność: 65%,
Wiatr 🌬: północno-wschodni od 5 do 11 km/h w porywach do max. 25 km/h
Ciśnienie: 1025 hPa stałe, wieczorem zacznie wzrastać.
Biometeo: niekorzystne 😴.

Dzisiaj przez cały dzień niestety pochmurno z małymi szansami na przejaśnienia. Wcześniejsze prognozy zapowiadały piątek jako bardzo deszczowy dzień, jednak obecnie ryzyko występowania opadów znacznie zmalało i mogą one pojawiać się w postaci przelotnej. Warunki biometeo są niestety niekorzystne. Dzisiejsza temperatura wyniesie maksymalnie ok. 10°C. Wiatr dość spokojny z porywami max. do 25 km/h, w nocy spodziewamy się zwiększenia porywów do ponad 30 km/h. Noc z pełnym zachmurzeniem i minimalną temperaturą ok 2°C, ze względu na wiatr odczuwalna temperatura może być niższa.

Sobota pierwszy dzień wiosny chłodniejszy i wietrzny. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie tylko 6°C, a wiatr powieje z kierunku północno-wschodniego z prędkościami od 15 do 24 km/h w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne ok. 1030 hPa w ciągu dnia będzie stałe, a wieczorem zacznie wzrastać. Warunki biometeo niekorzystne. Od rana pochmurno z możliwymi przejaśnieniami i ok. 30% szansami na przelotne opady deszczu. Po południu możliwe rozpogodzenie i pojawienie się czystego nieba. Noc bez zachmurzenia ze słabszym wiatrem północnym osiągającym w porywach do 27 km/h. Uwaga na nocne przymrozki temperatura spadnie do -3°C.

Niedziela zapowiada się podobnie, jak sobota wietrznie z nocnymi przymrozkami jednak więcej szczegółów podamy w kolejnej prognozie.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl.