Poniedziałek chłodny z przewagą słońca w nocy z przymrozkami. Wtorek podobnie. Cały tydzień z przewagą słońca i stopniowym wzrostem temperatur.

Temperatura 🌡: 3°C max. 4°C / Noc ok. -4°C,
Wilgotność: 35%,
Ciśnienie: 1042 hPa zmienne (między 1042 a 1038),
Wiatr 🌬: północno-wschodni ok. 14 km/h w porywach do 35 km/h,
Biometeo: Warunki korzystne 😎 ze znacznym obciążeniem zimnem 🥶.

Poniedziałek chłodny z temperaturą max. ok. 4°C i ze spodziewaną przewagą słońca. Po południu istnieje ryzyko pojawienia się zmiennego zachmurzenia, które może utrzymać się do wieczora. Dziś, jak i w ciągu najbliższych dni szanse na pojawienie się opadów deszczu są małe i sięgają maksymalnie do 30%, w naszej ocenie przynajmniej do czwartku możemy cieszyć się słoneczną i bezdeszczową aurą. Wiatr w ciągu dnia północno-wschodni ok. 14 km/h w porywach max. do 35 km/h. Wieczorem czyste i bezchmurne niebo, wiatr spokojniejszy od 7 do 9 km/h w porywach do 14 km/h, taka sytuacja utrzyma się przez noc. Około godziny 18:00 temperatura spadnie do 0°C i w miarę upływu czasu zaczną pojawiać się przymrozki, które w nocy osiągną ok. -5°C.

Wtorek zapowiada się podobnie jak poniedziałek słonecznie i bez opadów temperatura max. w ciągu dnia ok 6°C. Ciśnienie 1042 hPa z tendencją spadkową do 1037 wieczorem. Wiatr wschodni w ciągu dnia od 9 do 15 km/h w porywach do 35 km/h, a w nocy spokojniejszy 9 km/h w max. porywach do 18 km/h. Noc pogodna z kolejnymi przymrozkami, minimalna spodziewana temperatura osiągnie ok -4°C.

Według aktualnych prognoz w najbliższe dni spodziewamy się przewagi słońca i małych szans na opady deszczu. Temperatury z dnia na dzień będą rosnąć, a nocne przymrozki powinny słabnąć. Dominować będzie wiatr z kierunku wschodniego, który w ciągu dnia będzie silniejszy z tendencją spadku aktywności w godzinach nocnych. Więcej szczegółów dotyczących prognozy na następne dni lub informacje o ewentualnych zmianach podamy w kolejnych wpisach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl