Powracamy po przerwie. Prognoza na najbliższe 3 dni, przeważnie słonecznie i bez opadów.

Po niespodziewanej przerwie powracamy do Państwa z naszymi prognozami. W najbliższym czasie opublikujemy anonimową ankietę, o której wypełnienie będziemy prosić naszych użytkowników. Przy pomocy tego badania będziemy chcieli poznać wasze oczekiwania i opinie dotyczące Alertu Mosina.

Dziś do końca dnia bez opadów. Obecna temperatura 14°C, ciśnienie 1018 hPa rosnące. Warunki biometeo korzystne. Na niebie od pewnego czasu pojawia się zachmurzenie, które będzie nasilać się z upływem czasu. Wiatr północno-wschodni od 9 km/h do 15 km/h w porywach max. do 30 km/h. Noc bez opadów ze spodziewaną przewagą zachmurzenia. Temperatura spadnie do 1°C, odczuwalnie może spaść poniżej 0°C.

Niedziela już od rana z czystym niebem i przewagą słońca. Temperatura maksymalna osiągnie ok. 14°C. Ciśnienie atmosferyczne 1021 hPa rosnące, warunki biometeo korzystne. Wiatr północno-wschodni ok. 17 km/h w porywach maksymalnych do 40 km/h. Późnym popołudniem i wieczorem spodziewamy się pojawianie zmiennego zachmurzenia. W nocy temperatura spadnie do ok 0°C odczuwalnie ok -1°C.

Poniedziałek ze zmiennym zachmurzeniem i możliwą przewagą słońca bez opadów deszczu. Temperatura maksymalna ok. 14°C, ciśnienie 1029 hPa z możliwymi wahaniami. Wiatr w dalszym ciągu północno-zachodni od 11 km/h do 16 km/h w porywach maksymalnych ok. km/h. Wieczór i noc bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura minimalna osiągnie ok. 3°C.

Wtorek ze zmiennym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Temperatura maksymalna ok. 15°C. Wiatr północno-wschodni i wschodni od 13 km/h do 18 km/h w porywach przekraczających 40 km/h. Noc ze zmiennym zachmurzeniem i spokojniejszym wiatrem do 21 km/h. Temperatura minimalna ok. 3°C.

Od wtorku przez następne dni spodziewamy się wzrostu temperatur. Nadchodzący tydzień zapowiada się dość ciepło i z bardzo małymi szansami na opady, które wynoszą ok. 10%. Jest to dość martwiące, ponieważ przez słabą zimę bez śniegu oraz obecnie rzadko pojawiające się opady deszczu, cały czas mamy do czynienia z suszą.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl.