Wtorek bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem i spodziewaną przewagą słońca. Środa podobnie z możliwymi opadami wieczorem i w nocy. Druga część tygodnia z możliwymi licznymi burzami.

Uwaga‼ Pod prognozami podajemy „Komunikat Specjalny ⚠️” dotyczący drugiej części tygodnia i spodziewanych zagrożeń! Komunikat wydany jest na podstawie analizy wstępnych danych meteo. Prosimy wszystkich o zapoznanie się z nim i w miarę możliwości przekazanie informacji dalej. Dziękujemy.

Wtorek
Temperatura🌡: max. 21°C odczuwalnie ok. 26°C / Noc ok. 10°C,
Wilgotność: 60%,
Ciśnienie: 1017 hPa z wahaniami do 1015 hPa,
Wiatr🌬: północny i północno-wschodni od 6 do 13 km/h w porywach do 35 km/h,
Biometeo: warunki korzystne 😄😎.

Wtorek ze zmiennym zachmurzeniem i spodziewaną przewagą słońca. Temperatura maksymalna 21°C odczuwalnie do 26°C. Wiatr dość spokojny z maksymalnymi chwilowymi porywami ok. 35 km/h. Szanse na występowanie opadów deszczu są bardzo małe poniżej 10%. Warunki biometeo korzystne, wieczorem mogą ulec zmianie na obojętne. Wieczorem i w nocy słabe zachmurzenie z możliwym pojawianiem się czystego nieba. Wiatr w maksymalnych porywach do 20 km/h, temperatura minimalna osiągnie ok. 10°C.

Środa
Temperatura🌡: max. 19°C odczuwalnie ok. 23°C / Noc ok. 14°C
Wilgotność: 67%,
Ciśnienie: 1015 hPa malejące,
Wiatr🌬: północno-wschodni od 7 do 11 km/h w porywach do 29 km/h
Biometeo: warunki korzystne ze zmianą na niekorzystne 😄/☹😴.

Środa od rana słoneczna jednak jeszcze przed południem spodziewamy się pojawienia większego zachmurzania i nielicznych przejaśnień. Szanse na opady w ciągu dnia wynoszą do 40%. Wiatr spokojny w porywach maks. do 29 km/h, ciśnienie 1015 hPa z tendencją spadkową. Korzystne warunki biometeo ulegną zmianie na niekorzystne. Wieczorem pełne zachmurzenie z możliwymi opadami, ok. godz. 22:00 szanse na opady wzrosną do 50%. Noc pochmurna ze spadkiem temperatury do 14°C. Wiatr z porywami w granicach 26 km/h. Nocą i nad ranem spodziewamy się pojawienia opadów deszczu, które potowarzyszą nam przez cały dzień w czwartek. Uwaga możliwe burze.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl.

🚨Komunikat Specjalny⚠️
Druga część tygodnia od czwartku zapowiada się deszczowo z możliwymi licznymi 🌩 burzami. Spodziewane burze w weekend mogą być znacznie 🌩⛈🌩 silniejsze. Sytuacja utrzyma się nawet do wtorku przyszłego tygodnia. Z tego względu wprowadzamy w Alercie Mosina stan wzmożonej czujności i gotowości. W miarę naszych możliwości będziemy przedstawiać prognozy na każdy dzień osobno. Dodatkowo będziemy informować na bieżąco o aktualnych burzach i zagrożeniach, które będą występować bezpośrednio w naszych okolicach. Jak zawsze liczymy na Państwa pomoc, relacje, informacje oraz fotografie dotyczące aktualnej sytuacji meteorologicznej.