Aktualizacja! Alert automatyczny zbliżają się burze!

Aktualizacja godz. 23:38:

Pojedyncza mała komórka burzowa znajduje się w okolicach Kościana. Foto w komentarzu. Obserwując jej aktualny kierunek, nie spodziewamy się, aby pojawiła się u nas. Nie możemy jednak wykluczyć powstania kolejnych komórek, które mogą dotrzeć do Mosiny.

Alert automatyczny. 🚨 Otrzymujesz to ostrzeżenie ponieważ nasza stacja działająca w sieci blitzortung.org oraz lightingmaps.org, wykryła komórki burzowe w naszej okolicy 🌩⚡⛈. Mogą znajdować się w promieniu 60 km, lub bliżej. Prosimy upewnić się, czy znajdziemy się w zasięgu burzy, aktualny obraz radowy na stronie map.blitzortung.org

Auto-alert obecnie generuje się przy wykrytych minimum 6 wyładowaniach w ciągu 4 minut i w maksymalnej odległości od nas 60 km. Aby ograniczyć spamowanie auto-alertami na Państwa telefonach, możliwość wywołania kolejnego alarmu automatycznego ustawiona jest 1,5 godziny od poprzedniego. W tym czasie mogą pojawić się kolejne burze bez powiadomienia. Dlatego po pierwszym alercie, dobrym pomysłem jest bieżąca obserwacja sytuacji pogodowej.

Zalecamy zachowanie ostrożności i śledzenie naszej strony na Facebooku, gdzie w najbliższym czasie może pojawić się post z naszym opisem bieżącej sytuacji.