Aktualizacja! Piątek burzowy i deszczowy, możliwe opady gradu i bardzo silne porywy wiatru. Zachowajmy ostrożność! Zagrożenie drugiego stopnia.

Temperatura🌡: max. 27°C / Noc ok. 12°C,
Wilgotność: 64%,
Ciśnienie: 1011 hPa malejące,
Wiatr🌬: południowy, później południowo-zachodni od 10 do 21 km/h w porywach do 60 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 🥵😴.

Aktualizacja! Łowcy burz zaktualizowali prognozę w oparciu o najnowsze dane meteo. Zapraszamy do lektury: https://lowcyburz.pl/2020/07/10/prognoza-sily-i-aktywnosci-burz-dla-polski-na-dzien-10-07-2020-i-noc-10-11-07-2020-aktualizacja/

Grad nawet do 8cm, silne porywy wiatru, możliwe trwałe trąby powietrzne, możliwe segmenty burzowe z bow echo (bardzo groźne).

Uwaga! Ze względu na prognozowane niebezpieczeństwa zalecamy wszystkim zachowanie ostrożności i zabezpieczenie swojego mienia. Prosimy poinformować innych o możliwych zagrożeniach. W trakcie burz i silnych wiatrów zostańmy w domu lub schowajmy się w bezpieczne miejsce. Polecamy obserwowanie naszych komunikatów, cały czas monitorujemy sytuacje.

Piątek pochmurny z możliwymi przejaśnieniami i maksymalną temperaturą ok 27°C. Spoglądając na dane pogodowe, po południu i wieczorem spodziewamy się niebezpiecznych incydentów meteorologicznych. Początkowo za sprawą sprzyjających warunków powstałe burze mogą organizować się w superkomórki, które będą wydajne opadowo. W trakcie przechodzenia burz istnieje ryzyko występowania opadów gradu (od 2 do 4 cm), a wiatr w porywach może przekraczać 80 km/h. Nie można wykluczyć powstania większego liniowego układu burzowego, za którego sprawą można spodziewać się silnych i niszczących porywów wiatru osiągających w porywach ponad 100 km/h. W dalszym ciągu występuje ryzyko pojawiania się tornad. Dodatkowymi utrudnieniami mogą być lokalne podtopienia oraz przerwy w dostawie energii elektrycznej. Nasz obszar objęty jest drugim stopniem zagrożenia, a największe szanse na pojawianie się opisywanych zdarzeń przypadają na godziny popołudniowe i wieczorne. Rozwinięcia frontów burzowych spodziewamy się na południowym-zachodzie i zachodzie, skąd w miarę upływu czasu będą się przemieszczały w kierunku wschodnim. Noc w dalszym pochmurna i dość wietrzna ze spadkiem temperatury do ok. 12C. Również w godzinach nocnych nie wykluczamy szans na pojawianie się burz i opadów.

Źródła: Mapa burzowa i dane dot. burz lowcyburz.pl, ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl