Poniedziałek i wtorek chłodniejsze z przewagą zachmurzenia i opadami. Wszystko zaczyna przypominać nam o nadchodzącej jesieni.

Poniedziałek
Temperatura🌡: max. 20°C / Noc ok. 12°C,
Wilgotność: 93%,
Ciśnienie: 1011 hPa rosnące,
Wiatr🌬: północno-zachodni i północno-wschodni od 6 do 16 km/h w porywach do 39 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 😴 z możliwą zmianą na obojętne 😶.

Poniedziałek od rana z przewagą zachmurzenia i opadami deszczu. Dziś szanse na opady wahają się pomiędzy 90% aa 30%. Około południa istnieje szansa na pojawienie się zmiennego zachmurzenia z przejaśnieniami, jednak w dalszym ciągu mogą nam towarzyszyć opady deszczu w postaci przelotnej lub bardziej długotrwałej. Temperatura max. 20°C odczuwalnie podobnie. Wiatr północno-zachodni i północno-wschodni maksymalnymi porywami do 39 km/h, po godzinie 15:00 powinien się wyciszać. Wieczorem zachmurzenie zmienne z szansami na opady pomiędzy 30% a 40%. Wiatr od 6 do 13 km/h w porywach do 25 km/h. Noc ze zmiennym zachmurzeniem i szansami na opady, temperatura minimalna osiągnie ok. 12°C.

Wtorek
Temperatura🌡: max. 18°C / Noc ok. 12°C,
Wilgotność: 71%,
Ciśnienie: 1016 hPa z małymi wahaniami,
Wiatr🌬: północno-wschodni i północny od 15 do 22 km/h w porywach do 47 km/h,
Biometeo: spodziewamy się niekorzystnych 😴 warunków biometeo.

Wtorek od rana ze spodziewaną przewagą zachmurzenia i szansami na opady do 40%. Temperatura max. niższa niż w poniedziałek osiągnie tylko 18°C odczuwalnie podobnie. Aktualne prognozy pokazują wzrastające szanse na opady od 40% do 90% i pojawiające się już od około godziny 14:00 opady mogą nam potowarzyszyć nawet do środy, która zapowiada się deszczowo. Przez cały dzień szanse na przejaśnienia są bardzo niewielkie. Wiatr północno-wschodni i północny z maksymalnymi porywami przekraczającymi 40 km/h. Wieczorem nadal wietrznie z przewagą zachmurzenia i wspominanymi opadami deszczu. Noc deszczowa z przewagą pełnego zachmurzenia i spadkiem temperatury do ok. 12°C oraz wiatrem w porywach pomiędzy 40 a 35 km/h.

Środa deszczowa z przewagą zachmurzenia i wiatrem zachodnim w porywach do 37 km/h. Temperatura max. ok. 16°C. Więcej szczegółów w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biomet biometeo.imgw.pl