Środa i czwartek z przewagą zachmurzenia i możliwymi opadami. Środa najchłodniejszy dzień w tym tygodniu od czwartku nieco cieplej.

Środa
Temperatura🌡: max. 16°C / Noc ok. 11°C,
Wilgotność: 90%,
Ciśnienie: 1015 hPa stałe, później rosnące,
Wiatr🌬: północno-zachodni i zachodni od 7 do 15 km/h w porywach do 30 km/h,
Biometeo: warunki niekorzystne 😴.

Środa od rana z przewagą zachmurzenia, bez przejaśnień i z opadami deszczu. Dziś w ciągu dnia szanse na opady sięgają 80% i w miarę upływu czasu będą malały do 40% w godzinach popołudniowych. Temperatura max. tylko 16°C odczuwalnie podobnie. Wiatr północno-zachodni i zachodni maksymalnymi porywami do 30 km/h. Bliżej wieczora istnieje szansa na pojawienie się zmiennego zachmurzenia z przejaśnieniami, jednak w dalszym ciągu mogą nam towarzyszyć opady deszczu w postaci przelotnej. Wtedy szanse na ich występowanie będą sięgać ok. 30% i zmaleją do 10%. W późniejszych godzinach spodziewamy się pojawienia czystego nieba. Wiatr zmieni kierunek na zachodnio-południowy, a powieje z prędkościami ok. 13 km/h w porywach do 25 km/h. Noc ze zmiennym zachmurzeniem i przejaśnieniami, temperatura minimalna osiągnie ok. 11°C. W miarę upływu czasu zachmurzenie będzie się nasilać.

Czwartek
Temperatura🌡: max. 20°C / Noc ok. 13°C,
Wilgotność: 78%,
Ciśnienie: 1016 hPa rosnące,
Wiatr🌬: zachodni i południowo-zachodni od 8 do 13 km/h w porywach do 27 km/h,
Biometeo: spodziewamy się niekorzystnych 😴 warunków biometeo.

Czwartek wczesnym rankiem z przewagą zachmurzenia i szansami na opady do 40%, które już po godzinie 7:00 wzrosną do 80%. Długotrwałe opady deszczu potowarzyszą nam prawdopodobnie do południa, później szanse na ich występowanie spadną do 40%. Temperatura max. wyższa niż w środę osiągnie ok. 20°C odczuwalnie podobnie. Przez cały dzień i popołudnie szanse na przejaśnienia są bardzo niewielkie. Wiatr zachodni i południowo-zachodni z maksymalnymi porywami do 27 km/h. Wieczór pochmurny z możliwymi przejaśnieniami, szanse na opady spadną do 20%. Noc ze zmiennym i nasilającym się zachmurzeniem. Temperatura minimalna ok. 13°C. Nad ranem ponownie zaczną wzrastać szanse na opady.

Piątek od rana podobnie jak czwartek deszczowy i ponury. Wiatr zachodni i południowo-zachodni z porywami do 40 km/h. Temperatura max. ok. 21°C. Więcej szczegółów w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biomet biometeo.imgw.pl