Krótka prognoza długoterminowa na ten tydzień. Pierwsza połowa słoneczna i ciepła, w drugiej połowie deszczowo z weekendowym ochłodzeniem. Niewykluczone burze.

Poniedziałek: Temp.🌡 max. 24°C / noc ok. 10°C, przewaga czystego nieba, szanse na opady poniżej 10%, wiatr🌬 południowo-wschodni w porywach do 20 km/h.

Worek: Temp.🌡 max. 27°C / noc ok. 14°C, przewaga czystego nieba, szanse na opady poniżej 10%, wiatr🌬 południowy w porywach do 36 km/h.

Środa: Temp.🌡 max. 27°C / noc ok. 13°C, możliwe zmienne zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami i przewagą słońca, szanse na opady poniżej 40%, wiatr🌬 południowy w porywach do 33 km/h, pojawiają się niewielkie szanse na burze.

Czwartek: Temp.🌡 max. 26°C / noc ok. 13°C, zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami, szanse na opady poniżej 40%, wiatr🌬 południowo-zachodni w porywach do 39 km/h.

Piątek: Temp.🌡 max. 23°C / noc ok. 11°C, od rana słonecznie później z pełnym zachmurzeniem, szanse na opady 80%, wiatr🌬 południowo-wschodni w porywach do 51 km/h.

Sobota: Temp.🌡 max. 18°C / noc ok. 10°C, z pełnym zachmurzeniem, szanse na opady ok. 70%, wiatr🌬 północny i północno-wschodni w porywach do 28 km/h w nocy porywy przekroczą 30 km/h.

Niedziela: Temp.🌡 max. 18°C / noc ok. 8°C, z pełnym zachmurzeniem, szanse na opady 80%, wiatr🌬 północno-wschodni, później południowo-wschodni w porywach do 47 km/h w nocy podobnie.

Ciśnienie dzisiaj wynosi 1020 hPa i przez najbliższe 3 dni będzie spadać aż do 1006 hPa w środę po południu. Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się ciepło ze spodziewaną przewagą słońca. W drugiej połowie spodziewamy się większego zachmurzenia i opadów. Już w środę może zagrzmieć, jednak największe prawdopodobieństwo opadów i możliwych burz przypada na weekend od piątku do niedzieli.

Przypominamy, jest to prognoza długoterminowa, która może być obarczona błędami lub może wielokrotnie ulec zmianie. Sytuacje obserwujemy cały czas i o większych zmianach lub niebezpieczeństwach pojawiających się w prognozach będziemy informować Państwa w osobnych wpisach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy.