Uwaga w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od jutra w całej Polsce zostaje wprowadzona żółta strefa. Udostępniamy.

Ważny komunikat, prosimy o przekazywanie dalej i udostępnienia! W związku z wprowadzeniem żółtej strefy pojawią się kolejne obostrzenia i nakazy w tym obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej.

Najważniejsze ze zmian przedstawiamy poniżej:
– Zakrywanie ust i nosa będzie obowiązywało w całej przestrzeni publicznej, sklepach, komunikacji miejskiej i na ulicach,
– gastronomia w pomieszczeniach lokali gastronomicznych będzie mogła znajdować się 1 osoba na 4m²,
– na siłowni czy w klubach fitness może znajdować się 1 osoba na powierzchni 7m²,
– wydarzenia sportowe z ograniczeniem do 25% miejsc dla widowni,
-wydarzenia kulturalne w obiektach zamkniętych z ograniczeniem do 25% miejsc dla publiczności. W przypadku przestrzeni otwartej maksymalnie 100 osób.
– wesela i uroczystości rodzinne będą mogły być organizowane w gronie max. 75 osób (w liczbę tą nie jest wliczana obsługa),
– pozostałe imprezy i spotkania w gronie max. 100 osób (w liczbę tą nie jest wliczana obsługa),
– zgromadzenia maksymalnie do 150 osób. Wszyscy uczestnicy muszą zachować odstęp 1,5m od siebie oraz zakrywać usta i nos.

Jak wiemy z wielu doniesień pojawiających na lokalnych stronach w tym Gmina Mosina czy Gazeta Mosińsko Puszczykowska, koronawirus rozprzestrzenia się również u nas. Dzisiaj z powodu wykrycia i potwierdzenia obecności wirusa u jednego z nauczycieli pracujących w Szkole Nr 2, kwarantanną została objęta część uczniów wraz z rodzinami. Zalecamy wszystkim stosować się do wyznaczonych zasad, dotyczących ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Przypominamy o wysokich mandatach grożących osobom lekceważącym obostrzenia. Zadbajmy o zdrowie własne i innych.

Źródło gov.pl, Gmina Mosina, Gazeta Mosina