Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące kwarantanny! Prosimy nie wchodzić w link. Udostępniamy.

Uwaga otrzymaliśmy zgłoszenie o pojawiających się SMS-ach, dotyczących rzekomego skierowania na kwarantanne. Na zdjęciach poniżej prezentujemy całą treść oraz fałszywą stronę. Postanowiliśmy sprawdzić, co się kryje pod podawanym linkiem i mamy pewność, że jest to oszustwo. Po otwarciu strony pojawia się komunikat o konieczności aktualizacji wtyczki Flasz Player przed obejrzeniem treści. Próba pobrania aktualizacji może zakończyć się zainfekowaniem naszego telefonu lub komputera złośliwym oprogramowaniem, którego celem mogą być nasze hasła, konta bankowe i inne wrażliwe dane!

Przestrzegamy, aby nie wchodzić w podejrzane linki i sprawdzać każdą wiadomość. Wiemy, że pojawia się coraz więcej podobnych oszustw, gdzie osoby podszywają się pod banki, pocztę, kurierów, energetykę i wiele innych instytucji. Wszystkie treści wyglądają dość wiarygodnie i wręcz zmuszają nas do natychmiastowych reakcji! Każdą nawet najbardziej wiarygodnie wyglądającą informacje możemy łatwo zweryfikować pytając u źródła pod które najczęściej podszywają się oszuści. Przypominamy, że większość takich instytucji nie kontaktuje się przez SMS-y czy maile.

Zalecamy zachowanie ostrożności i czujności! Prosimy o poinformowanie innych o możliwych zagrożeniach! Czekamy na Państwa zgłoszenia dotyczące podobnych sytuacji.