Uwaga są kolejne szczegóły dotyczące niebezpiecznych zjawisk meteo, prosimy o zapoznanie się z poniższą prognozą.

Polscy Łowcy Burz to bez wątpienia najlepszy zespół w Polsce zajmujący się groźnymi zjawiskami meteo, a przede wszystkim burzami. Ich prognozy są bardzo trafne, dlatego warto zapoznać się z opisem sytuacji zamieszczonym poniżej.

‼⚡UWAGA NA GROŹNE BURZE W CIĄGU NAJBLIŻSZEJ DOBY⚡‼

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, została wydana prognoza siły i aktywności burz dla Polski. Niestety, w ciągu zbliżającej się doby oczekujemy bardzo dynamicznej i niebezpiecznej pogody. W czwartek nad ranem przez niemal cały kraj z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje groźny liniowy układ konwekcyjny. Północno-zachodnią część kraju burze i wichury zaatakują już w godzinach nocnych (2:00-3:00 CET). Pomimo pory roku, burze mogą być bardzo gwałtowne. W wielu miejscach mogą przynieść wiatr przekraczający w porywach prędkość 100 km/h, a punktowo nawet powyżej 120 km/h. Do tego gdzieniegdzie mogą uformować się wyjątkowo rzadko spotykane zimą w Polsce trąby powietrzne. Niestety, ale prognozowany układ burzowy może przybrać formę derecho. Zważywszy na ten fakt, w bardzo dużej części kraju został wydany 2. i 3., najwyższy stopień zagrożenia silnymi burzami. Burze będą miały niszczycielski potencjał, stąd prośba o to, aby odpowiednio się na nie przygotować. Uważajcie na siebie podczas ich przechodzenia, a najlepiej zostańcie w domach!

Szczegóły prognozy dostępne są na naszej stronie internetowej:
https://lowcyburz.pl/2022/02/16/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-17-02-2022-i-noc-17-18-02-2022/

Źródło i autorzy prognozy: Polscy Łowcy Burz strona www: https://lowcyburz.pl/ Facebook: https://www.facebook.com/lowcyburz/