Reportaż o mieszkańcu Mosiny. Polecamy obejrzenie. Chcielibyśmy udzielić pomocy Panu Arkadiuszowi i mamy pewne pomysły. Prosimy o udostępnienia.

Pan Arkadiusz mieszkaniec Mosiny, na co dzień na pewno wielu z nas mija go na ulicy i nie wyobraża sobie jaka sytuacja spotkała tego człowieka. Dziś w telewizji TVN w programie Uwaga został wyemitowany program o nim, z którego dowiadujemy się, iż Pan Arkadiusz jest niepełnosprawny Intelektualnie i za namową telemarketerów oferujących fotowoltaike zgodził się na ich montaż. Niestety koszty tej inwestycji stanowczo przekroczyły jego możliwości i wpędziły go w kłopoty. Dzięki pomocy Telewizji TVN pewne sprawy udało się pozytywnie załatwić! Aby poznać szczegóły, zapraszamy wszystkich do obejrzenia wzruszającego reportażu.

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/mosina-zamontowali-solary-na-zapadajacej-sie-altance,348274.html?fbclid=IwAR2gjxmdysdo_HXGqB4JAZdlUGB333uP4W7obuT7RYzf669cw-hi3fEoHvk

Zauważyliśmy, że mieszkaniec naszej miejscowości mieszka w złych warunkach i jego domek jest bardzo zniszczony. Brakuje mu opału, a zima jeszcze się nie zakończyła.

Mamy kilka pomysłów i chęć pomocy!

Pierwszy pomysł to organizacja małej zrzutki węgla gdzie każdy mógłby dać od siebie lub zakupić, chociażby wiaderko opału. Dla nas to jeden dzień palenia w piecu, a gdy połączymy siły, zapewnimy Panu Arkadiuszowi opał na najbliższe dni. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu spodziewane są nocne przymrozki.

Kolejne pomysły dotyczą chęci udzielenia pomocy w kwestii poprawy warunków życia dla 56-latka, jednak wymaga to konsultacji i ustalenia wszelkich formalności oraz założenia zrzutki online. Może Państwo macie jakieś ciekawe pomysły ?

Czekamy na wasze pomysły i informacje, kto byłby chętny podzielić się z Panem Arkadiuszem odrobiną swojego opału! Kontakt z nami i wszelkie ustalenia możliwe przez messenger lub mailowo: kontakt@alert-mosina.pl.

Więcej szczegółów wkrótce, prosimy o udostępnienia i śledzenie naszej strony!

Źródła: zdjęcie (zrzut ekranu) z programu Uwaga telewizja TVN