Nowe informacje i apel w sprawie Pana Arkadiusza. Zaczyna dziać się wiele dobrego. Prosimy o udostępnienia.

Drodzy użytkownicy wczorajszy reportaż wywołał u nas impuls, który dał nam siłę do działania. Naszym pierwszym celem było, aby jak najwięcej osób z naszej okolicy dowiedziało się o losie Pana Arkadiusza. Drugi cel dotyczył możliwości udzielenia pomocy i wsparcia i jak widać to naprawdę działa. Nie spodziewaliśmy się tak licznych zapytań, które otrzymaliśmy prywatnie lub w komentarzach pod naszym postem udostępnianym w wielu miejscach. Firmy i ludzie dobrych serc zadeklarowali chęć pomocy przez przekazanie opału, pojawiały się informacje o możliwości zrobienia zakupów dla Pana Arkadiusza i wiele innych sygnałów, dzięki którym wiemy, że zaczyna dziać się wiele dobrego. Tak jak pisaliśmy potrzebne są konsultacje i ustalenia wszelkich formalności.
Z naszych obecnych ustaleń wynika, iż gmina założy specjalne subkonto, które będzie zarządzane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wiemy też, że odezwała się dalsza rodzina poszkodowanego Pana, która zadeklarowała chęć pomocy. Sami mieliśmy okazje chwilę rozmawiać z Panem Feliksem, który jest kuzynem poszkodowanego. Dowiedzieliśmy się od niego, że mężczyzna niedawno zakupił opał i chwilowo możemy wstrzymać akcję przekazania tego surowca. Oczywiście nie wykluczamy przekazania tej pomocy w późniejszym czasie co pomoże Panu Arkadiuszowi zaoszczędzić większą kwotę z otrzymywanego zasiłku.
Wiedzieliśmy wiele komentarzy, gdzie ludzie zadeklarowali chęć podwiezienia potrzebnych artykułów do domu 56-latka jednak w tej sprawie mamy do Państwa pewien Apel.
Bardzo prosimy, aby nie podawać publicznie Adresu gdzie zamieszkuje pan Arkadiusz, a wszystkie osoby, które chcą udzielić pomocy osobiście prosimy o cierpliwość i poczekanie na dalsze ustalenia. Pamiętajmy, że oszukany Pan może być przestraszony w przypadku gdy pod jego bramą pojawią się obcy ludzie chcący udzielić pomocy. Wiemy, że jest on osobą bardzo emocjonalną i lepiej, aby każdą pomoc przekazywać przez ręce znanych i zaufanych dla niego osób.

Cały czas trzymamy rękę na pulsie i będziemy na bieżąco informować o rozwoju akcji pomocy. W przypadku zauważenia podawania adresu lub danych poufnych Pana Arkadiusza bardzo prosimy, aby poprosić ich autora o usunięcie tej informacji. Każdemu, kto wyrazi chęć osobistej pomocy proszę wskazać apel rodziny iż bezpieczniejsze jest przekazanie pomocy przez osoby zaufane.

Źródła: zdjęcie (zrzut ekranu) z programu „Uwaga” telewizja TVN