Czwartek ponury i deszczowy, w piątek możliwe popołudniowe przejaśnienia, w nocy przymrozki!

Temperatura 🌡: 4°C max. 5°C odczuwalna ok. 0°C / Noc ok. 4°C,
Wilgotność: 80%,
Ciśnienie: 1025 hPa stałe,
Wiatr 🌬: zachodni i północno-zachodni 11 km/h w porywach do 26 km/h,
Biometeo: niekorzystne 🥶😴.

Dzisiaj przez cały dzień niebo z pełnym zachmurzeniem i małymi szansami na przejaśnienia. Około południa spodziewamy się słabych opadów deszczu, które powinny ustąpić po godzinie 13:00. Po południu, wieczorem i w nocy istnieje szansa na pojawianie się kolejnych opadów w postaci przelotnej lub bardziej długotrwałej. Temperatura max. ok. 5°C ze względu na wiatr osiągający w porywach ponad 20 km/h, odczuwalnie wynosi 0°C. Noc bez przymrozków 4°C i ze słabszym wiatrem do 14 km/h.

Piątek od rana pochmurny i ponury z 40% szansą na przelotne opady. Temperatura w ciągu dnia podobnie jak dziś ok. 5°C ze względu na słabszy wiatr odczuwalnie 3°C. Rano powieje z kierunku północno-wschodniego 5 km/h w porywach do 12 km/h, w miarę upływu czasu wiatr będzie zmieniał swoje kierunki wraz ze spadkiem prędkości. Po południu możliwe przejaśnienia i pojawienie się czystego nieba, taka sytuacja utrzyma się do godziny 22:00. Niestety już wczesnym wieczorem może pojawić się przymrozek ok. -1°C, który w nocy osiągnie ok -3°C.

Weekend wstępnie zapowiada się bezdeszczowo z ociepleniem, jednak więcej szczegółów przedstawimy w kolejnych prognozach.

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl