Słoneczny weekend. Czy to wiosna? Od poniedziałku bardzo wietrznie i deszczowo z możliwym rozwojem konwekcji! Będzie niebezpiecznie, szczegóły podamy dzisiaj w kolejnym komunikacie!

Temperatura 🌡: 6°C / w nocy ok. -1°C,
Wilgotność: 68%,
Ciśnienie: 1025 hPa malejące,
Wiatr 🌬: południowy 4 km/h w porywach do 11 km/h,
Biometeo: korzystne 😁.

Dzisiaj już od rana towarzyszy nam piękne i słoneczne niebo. Przez cały dzień duża przewaga słońca i małe szanse na pojawienie się słabego zachmurzenia bez opadów deszczu. Obecna temperatura 6°C utrzyma się do późnego popołudnia. Taka pogoda bardziej przypomina nam początek wiosny niż zimę. Wieczorem temperatura spadnie do ok. 2°C, a w nocy możliwe przymrozki ok. -1°C i zmienne zachmurzenie. Istnieje niewielkie ryzyko na pojawianie się słabych mgieł pomiędzy godzinami 18:00 do 01:00 w nocy.

Niedziela w dalszym ciągu z przewagą słońca bez spodziewanych opadów deszczu w ciągu dnia. Temperatura maksymalna osiągnie 10°C, a max. ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa i będzie miało tendencję spadkową. Wiatr od rana nadal południowy od 7 km/h w porywach do 15 km/h. Niestety już koło południa podmuchy zaczną wzrastać do ok. 21 km/h, wieczorem osiągną do 30 km/h. W nocy z niedzieli na poniedziałek spodziewamy się pojawienia silniejszych opadów deszczu, wraz ze zmianą kierunku wiatru na południowo-zachodni i porywami przekraczającymi 40 km/h lub więcej. Zalecamy zachowanie ostrożności i zapoznanie się z kolejnym komunikatem, który przedstawimy jeszcze dzisiaj!

Źródła: ICM UM meteo.pl, aplikacja Windy, aplikacja Pogoda & Radar, biometeo pogodynka.pl